logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Zpráva z Vysočiny

Poslední zvonění pro sklářské učňovství v Třešti.

Dne 17.6.2011 jsem zkoušel z technologických předmětů posledních 5 malířek skla na SOŠ a SOU v Třešti. Všechny úspěšně prošly, opravné zkoušky nebudou potřeba. Tak jsme je poslali do života. 3 malířky chtějí studovat nástavby, 2 malířky půjdou do malíren. Nábor se už poslední 2 roky neprováděl. Skláři už skončili dřív, než jsem šel poprvé do důchodu.
V jihlavském regionu se tedy už nebudou učni pro sklářství nebudou vychovávat a jsou odkazováni do škol v Třeboni a ve Světlé nad Sázavou.
Mgr.Jaroš z jihlavského musea mi řekl, že bych být prý vycpán a postaven vedle posledního medvěda, zastřeleného na Vysočině. To je trefné vyhodnocení současného sklářství na Jihlavsku, kde ještě nedávno pracovalo ve sklářství asi 2 tisíce lidí.

Na vědomí dává Václav Šilhánek
důchodce a poslední učitel sklářské technologie na Jihlavsku

29.6. 2011

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

ZTk5Nj