logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Cena Ď pro ak. mal. Františka Janáka.
Tisková zpráva
Dne 21.6.2011 proběhlo v Národním divadle v Praze slavnostní vyhlášení vítězů desátého ročníku ceny Ď. Ceny Ď uděluje  „Kolegium pro udílení cen Ď mecenášům, morálním vzorům a dobrodincům v České republice“. Laureátem ceny Ď se v minulosti stal také například pan Václav Havel, bývalý president České republiky. Vítězem v kategorii muzeí, hradů, zámků a kulturních středisek a zařízení se za rok 2011 stal ak. mal. František Janák, zástupce ředitele SUPŠS v Kamenickém Šenově. Do soutěže ho nominovalo Sklářské muzeum v Kamenickém Šenově společně s městem Kamenický Šenov za „Intenzivní snahu o zachování existence nejstarší sklářské školy světa a jejího odkazu, výchovu kreativních studentů, kteří budou schopni spolupodílet se na udržení vysoké úrovně českého sklářství“. Udělení ceny se v Národním divadle symbolicky konalo jen několik hodin po tom, co zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo převod sklářské školy v Kamenickém Šenově pod Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy České republiky.

Celkem bylo uděleno 15 křišťálových cen. Za Františka Janáka, který ve stejné době otevíral svojí samostatnou výstavu v Bankovním institu vysoké škole v Praze, převzal cenu starosta města Kamenický Šenov pan František Kučera. Cena Ď byla Františkovi Janákovi znovu oficielně předána na zasedání zastupitelstva města Kamenický Šenov ve středu 29.6.2011. Tato cena je symbolickým oceněním také pro všechny jedince, organizace a instituce, kteří se zasloužili a spolupodíleli na záchraně nejstarší sklářské školy na světě v Kamenickém Šenově.

Ocenění snahy za uchování školy se projevilo také v nominaci pana Jiřího Voseckého, starosty obce Okrouhlá, kterého nominovala SUPŠS v Kamenickém Šenově za uspořádání sbírky na podporu sklářské školy v Kamenickém Šenově, za její rozhodnou podporu a uspořádání návštěv významných politiků. Pan Jiří Vosecký se umístil v krajském kole ceny Ď na druhém místě a v hodnocení celostátním na místě pátém.
Panu Františku Janákovi samozřejmě gratuluji a přeji hodně sil k úspěšnému dokončení jeho boje za jeho - tedy vlastně naší - sklářskou školu

Článek o vyhozeném řediteli:
http://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/sportovni-gymnazium-prislo-o-reditele-20110626.html
A poslední úspěch školy:
Jindra 1.7. 2011

František Janák a Jiří Vosecký František Kučera předává cenu Ď Františkovi Janákovi 2 išek Kučera předává cenu Ď Františkovi Janákovi František Kučera předává cenu Ď Františkovi Janákovi na zastupitelstvu města K. Šenov Předání ceny Ď Františkovi Janákovi na slavnostní vernisáži jeho výstavy v Ba nkovním institutu vysoké škole v Praze Starosta František Kučera přebírá cenu pro Františka Janáka v Národním divadle


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

YTViZm