logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Jak jsem se neflákal

„Začal to flákat“.. mohlo by leckoho napadnout.

 Roubíčkovo jubileum jsem odbyl několika odkazy, v rubrice „Zeptejte se“ nic moc nepřibylo. Chci se trochu ospravedlnit. Nesjížděl jsem horské svahy ani nic jiného, neochuravěl, neopil  ani mě pracovní povinnosti nezahrnuly jak Vysočinu sníh. Za všechno může kolega Martin!

Poslal mi pár foteček s žádostí o pomoc s nalezením autora a výrobce.

Ve své privátní databázi starších československých věcí jsem to nenašel a tak jsa přesvědčen o tuzemském původu těch zatrolených věcí jsem začal pátrat mezi produkcí soudobou. Po dopoledni stráveném brouzdáním po internetu jsem dospěl k pro mě k velmi překvapivému zjištění: dle internetu to vypadá, že se toho vyrábí strašně moc, od hochemailových nechutností a tradičního brusu, přes více či méně zdařilé reprodukce gotických číší či art-decovských nahotinek kroutících se po vázách, dózách či popelnících, až po opravdu pěknou novou huťařinu.

Po dalších třech dnech prohlížení a pátrání jsem stále tam, kde jsem byl předtím. Martinovi neporadím a tak ty jeho „potvory“ nakopíruji do složky „Otevřené“. Nelituji toho času,  rozšířil jsem si území, o kterém nic nevím, a vědět bych měl.

Neumím posoudit, jde-li o webovská zombie předkrizových dob, strašící na neudržovaných serverech, nebo o produkci stále živou, ale vidím, že moji následovníci – tedy lidé, kteří se budou usnažit zmapovat české sklářství naší doby, mají zaděláno na pěkný malér.

Děkuji za pozornost a podporu

Jindřich Pařík 24.1. 2010


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

ZDJhOTIyO