logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Jak jsem dostal za uši

 


Vážení kolegové,
vaše stránky věnované československému sklo jsou velice zajímavé a přeji vám vše dobré.

Zarazilo mě však, že nabízíte bez vědomí našeho muzea jako vydavatele mj. studii ze sborníku Ars vitraria.
Bylo by minimálně slušné požádat muzeum, jakožto nositele vydavatelských práv, k souhlasu s reprodukcí. Chápu, že máte jistě řadu jiných starostí, přesto bych však byl rád, kdybychom mohli tuto záležitost vyřešit žádostí z vaší strany  o bezplatnou reprodukci. Přepodkládám, že vedení muzea s tím vysloví souhlas. Na této bázi si poté dokáži představit spolupráci i nadále, například výměnou za uveřejňování informací o výstavách muzea apod.

Přeji hezký den

PhDr. Petr Nový
hlavní kurátor
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4
466 01 Jablonec nad Nisou
Tel. 483 369 018
www.msb-jablonec.cz

 

Protože chci být nikoliv minimálně ale maximálně slušný a nechci nikoho zarážet tím méně nositele práv, odebírám sborníček Ars Vitraria 1 z roku 1966 zabývající se čs. lisovaným sklem  ze seznamu v sekci "Katalogy" a kvapem sepisuji zdvořilou žádost na ředitelství muzea v Jablonci, abych jej mohl dát k nahlédnutí na svých stránkách všem, kteří se o československé lisované sklo zajímají. 

Věřím, že když pokorně uznám hanebnost svého počínání a přislíbím, že už to víckrát neudělám, na zveřejnění tohoto bezpochyby zajímavého dokumentu se dohodneme.

Bezpečně vím, že Muzeu skla a bižuterie v Jablonci n/N jde o to samé co mě, tedy o propagaci a popularizaci českého a  československého sklářství, takže všechno dobře dopadne.


--------------------------------------------

Vy co mě znáte osobně a znáte můj vztah k byrokracii si dovedete představit, jak jsem po po obdržení tohohle mailu asi nadskočil  a běhal po baráku a řval něco o klaccích pod nohy, o tom že se na to můžu vy... abych za vlastní prachy a vlastní prací někde něco grátis zveřejňoval a ještě dostával chobot, a i o tom, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán, ale když jsem vychladnul, začal jsem nabývat pocitu dobře vykonané práce.

Po třech a půl měsících moje stránky zaregistrovali i profíci, mezi které pan Dr. Petr Nový bezesporu patří (odkaz na jeho stať je např. v sekci Autoři - u Václava Hanuše). Nakonec by to mohlo i k něčemu pozitivnímu vést, protože muzeum má k dispozici mnohem víc materiálu než jsem schopen si sám opatřit, i když kolegové sběratelé Martin, Jiří i pan Gelnar mi hodně pomohli a pomáhají. Držte mi a vlastně všem nám palce.

Jindřich Pařík 20.04. 2010


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

imgTak zatím nic imgJindra img26.05.2010 08:20
NTg0NT