logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Designér Jan Čapek o "rohatém" pulitru

Pivo Velkopopovický Kozel s postavou Kozla všemožně pomáhajícího lidem tam, kde je potřeba, je ze všech kvalitních piv na trhu vizuálně jedno nejoriginánějších ,ale určitě to nejhravější.

Tuto osobitost a nadsázku jsem se snazil dostat i do designu pulitru.

Pomocí odlišné technologie výroby se nám podařilo vytvořit tvar klasického "bucláku". Tento soudkovitý profil, ač typicky pivařský a historií prověřený, dnes prakticky vymizel.

Ke značce Kozla se hodí skvěle. Tvar je ideální pro čepování a váha pulitru je díky konstantní tlouštce stěny téměř o třetinu nižší nežli u všech ostatních džbánků na trhu. Tělo pulitru není zcela rotační. Je rozděleno do čtyř polí.

Tato zaoblená okna orámovaná šikmou facetou zajímavě člení povrch a pomáhají zvýraznit reliéfní logo Kozla.

Otevřené, silné ucho coby symbol rohu originalitu pulitru dále umocnuje a designově celek správně Kozlovsky "nakopne".

Honza našemu webu poskytnul i několik obrázků a výkresů a slíbil, jen co si oba najdeme čas, že povypráví o tom, jak to všechno vlastně vzniká, určitě to bude zajímat nejen mě.
NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

Yzk0ODcw