logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Proboha proč?

Připadám si jak Zdeněk Polreich v kuchyni nádražního bufetu.
Každé druhé slovo musí být vypípáno. Ku… píp, do..píp, ty vole to snad není možný, to si děláte pr.. píp. Viděl jsem tryskáč couvat, žábu mlátit pěstí do kamene, ale tohle ..píp…

Všichni, co máme české sklo rádi, jsme s bolestí sledovali, jak krachuje kolos Crystalexu a zaniká jedna sklárna za druhou a naopak s radostí se dočítali o obnovení provozu a oživování novoborského sklářství.

Sám za sebe však s lítostí musím konstatovat, že takhle jsem si to vážně nepředstavoval. Co to proboha je? Oprašujeme Kannegiesserovu kolekci „Nemo“ z konce padesátých let, co už tehdy byla na hranici vkusu, když nechci rovnou napsat hnusná?  Co to je za malovaná zvěrstva na těch zelených zrůdnostech? Hu hu hu hutní sklo v té nejotřesnější formě?

Je libo kýčovité zvířátko nebo snad květinku?

Před týdnem jsem psal o talentovaných sklářských beruškách ze sklářských škol, které předvedly svůj talent na vyhlášení soutěže Mistr křišťálu 2010 v jabloneckém muzeu. Říkal jsem si, každý rok naše sklářské školy opouští tolik špičkově připravených a vzdělaných lidí, české sklo má budoucnost!

Teď upadám do hluboké deprese, kterou jen tak nepřepiji.

Řekněte mi, to ty fabriky opravdu řídí chomouti s vkusem rozvadovského prodavače trpaslíků?

Nerozumím tomu!

Tohle přeci musí zkrachovat!
http://picasaweb.google.cz/Jindra8526/KonecCeskehoSklarstvi?authkey=Gv1sRgCK2U_56akrGg3QE#

Jindra Pařík 27.6. 2010 ze sklářských slavností v Novém Boru

Dobrá zpráva,
cestou zpět jsem nasadil černé brýle a nechal se odvést do muzea moderního skla sklárny Ajeto, kde proběhla vernisáž výstavy Glaspekte, napíši více jen co rozchodím ten Crystalex....
NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Yzg0N