logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Konečně snad bude líp

V posledních týdnech mě nějak nebavil svět. Nedá se říci, že by se mi obzvlášť nedařilo, jenom se mi nějak do ničeho dvakrát moc nechtělo. Červen a člověk aby topil, z radia pořád blekotání o obyčejných občanech, až se mi na líci z toho začala dělat bradavice, když člověk konečně naladil stanici, kde získal pocit, že hrají zase jednou dobrou muziku, pokazí mu hlasatel náladu výkřikem „jsme rádi, že posloucháte stanici Oldies“. Přeci nejsem žádný „oldie“ jen proto, že pamatuju Petra Jandu vlastatýho!

Ke všemu nebe pořád jak sáčko lidového milicionáře a z domu leda tak v holínkách. Vytrvalý liják má i své výhody, našinec není neustále přesvědčován, že chce kultivovat zahradu a že si chce odpočinout od toho „věčnýho vysedávání“ u počítače. Tedy bez výčitek mohu prolistovat Aukro a zase pecka mezi oči.

Bohužel aukci jste nevyhrál?

Nevyhrál? Jak, nevyhrál! Kurnik vždyť na věc co má cenu pár stovek jsem přihodil dva tisíce? Kdo?

No jasně, Pajacik.

Teda nikomu jsem nikdy nepřál nic zlého, ale kdyby u Pajaciků občas vyletěla trafačka a nešel proud, nebo se zhroutila síť a připojení, třeba když zrovna končí aukce, vůbec bych se nezlobil. Ten chlap mě normálně bere radost ze života. Na to budou v Unii určitě paragrafy.

Minulý týden se začalo blýskat na lepší časy. Do Prahy zavítal fenomén pořadu BBC Antiques Roadshow Mark Hill, no koukněte na něj:
http://markhillpublishing.co.uk/

Takovej týpek člověka hnedle rozveselí. Povodil jsem ho trochu po blešáku v Kolbence, pak jsme ho s Maxem Kudrnáčem vzali ukázat mu Kudrnáčovu sbírku československého skla, a když jsem viděl, jak jen smutně polyká, dorazil jsem ho, že moji sbírku neuvidí, protože právě přistavuji ke svému domku ocelovou halu, abych mohl ty věci konečně vybalit z beden a spočítat. Mark udělal pro československé sklo hodně, jeho útlá brožůrka „Hi Sklo Lo Sklo“ (teda tak blbej název mohl vymyslet fakt jen on) se stala ve světě velmi populární a tím se stává populární i naše sklo. Možná udělá pokračování a jistě do party přibere i mě, což mě potěšilo skoro tolik, jako Sexymozkova rezignace. Jen houšť!

A dneska už konečně celý den svítí sluníčko. A navíc jsem na blešáku koupil takovou srandovní věcičku. Jurnikl z roku 1970, původně vzor Rudolfova huť – 13292, koukněte co z toho ti šikulové na huti vykouzlili. (více zde http://picasaweb.google.cz/Jindra8526/Jurnikl1970RudolfovaHut13292?authkey=Gv1sRgCLWl_b_PwY2sXw#)

 Snad už bude zase líp.

 Jindřich Pařík 5.6. 2010


Původní  Rudolfova huť – 13292 - 1970


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

MDUzMmNj