logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Vzpomínka na Vladimíra Míku

K přidanému článku do sekce AUTOŘI přidávám vzpomínku, kterou mi vyprávěl inspektor zahraničního obchodu Miloslav Kyslík při kontrole zboží pro export z jihlavského závodu Skláren Bohemia někdy okolo rolu 1980, kterému ten příběh vyprávěl sám jeho kolega Vladimír Míka teplického inspektorátu. Tomu předložili při kontrole v karlovarské sklárně hutní sklo. Podle výrobních čísel a barevného provedení autor Míka poznal, že kontroluje výrobky podle jeho vlastních, ještě mstišovských návrhů. To, že sklo volně tvarované z ruky může mít nějaké milimetrové rozdíly proti vzorku, jako zkušený praktik dobře věděl a určitě by je toleroval. Nepřenesl ale přes své sklářské srdce tak nepřesné a odlišné provedení od karlovarských sklářů a celou dodávku z exportu vyřadil s plnou autoritou inspektora a navíc autora kolekce. Znovu vyrobené výrobky už skláři zvládli podle autorových a ispektrových představ.

   
Co se ví o další práci  životě Vladimíra Míky?

Z Vysočiny od Jihlavy zdraví
Václav Šilhánek  21.11.2010


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

MDJiNDAzY