logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Miloslav Klinger (*10.1. 1922 , +5.6. 1999)

Miloslav Klinger se narodil v Hrubé Horce u Železného Brodu. Po roce učeníve firmě na skleněné lustry Josef Kleinert v Železném Brodě studoval Odbornou školu sklářskou v Železném Brodě pod vedením prof. Jaroslava Brychty a mistra Jana Stuchlíka. Po absolvování dva roky pracoval v Kleiertově firmě jako návrhář a pak pokračoval ve studiu na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze v ateliéru Karla Štipla.

Při přerušení studia na praxi v roce 1944 se věnoval vytváření hutních plastik. Po ukončení studií se Klinger vrací do Železného Brodu jako návrhář, kde mimo krátké působení jako ředitel sklářské školy v Železném Brodě, zůstává po celý svůj život.


M. Klinger - 1953 M. Klinger - 1953 M. Klinger - 1957 M. Klinger - 1957 M. Klinger - 1960 M. Klinger - 1961


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

NDhhY2QzZ