logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Petr Hora

Dobry den,
nevim, zda jste mel moznost zaregistrovat dalsiho velkeho uspechu ceskych sklaru.
Na prave skoncenem Mezinarodnim veletrhu v Mnichove ziskal cesky vytvarnik a umelec Petr Hora Bavorskou statni cenu a Zlatou medaili za sve brousene sklenene plastiky. Pokud me pamet neklame, tak Hora se stal tretim ceskym vytvarnikem, ktery ziskal toto vyznamne oceneni podruhe ve sve kariere (podle jeho webovych stranek ziskal to prvni oceneni v roce 1983). Ti dalsi dva sklari byli skutecni velikani ceskeho a svetoveho sklarstvi (S. Libensky a F.Vizner).
Vice lze najit zde: http://www.ihm.de/index.cms?FQT=de.IHM.SPG2011_hora
Davam vam proto ke zvazeni, zda byste chtel tuto novinku take zminit. Ja se k te informaci dostal take vicemene nahodou, a to s pomoci meho \"pritele\" Googla (kdyz jsem hledal nejake informace o ceskych soucasnych sklarich).
Hezky den,
Michal D.

Já jen dodávám, že pan Petr Hora byl posledním ředitelem sklárny ÚŘ ve Škrdlovicích před restitucí a jeho škrdlovické designy jsou i dnes velmi populární.
Jindra
NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Podmínky ochrany osobních údajů
Zákonným důvodem zpracování Vašich osobních údajů je Váš souhlas dávaný tímto správci ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. a) Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES. Účelem zpracování Vašich osobních údajů je zasílání daňových dokladů za pronájem systému, obchodních sdělení a činění jiných marketingových aktivit správcem vůči Vaší osobě.

Opište text z obrázku: *
captcha Nový obrázek

Upozornění. Správce webu si vyhrazuje právo smazat vulgární nebo takové příspěvky, které by poškozovaly zájmy správce webu.

N2FhOG